""

Remi koji boli Fener: Snajder za kraj sačuvao genijalnu asistenciju za spas Galate (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.15. | 19:12

Fenerbahče bio bolji rival, dominirao, ali je na kraju surovo kažnjen

Tresao se Šukru Saračoglu, ali na kraju Fenerbahčeu i njegovim navijačima ostaje knedla u grlu, dok Galata odlazi pevajući sa bodom. Fenerbahče je bio na pragu pobede u velikom derbiju, zaslužio ju je, ali je na kraju surovo kažnjen - 1:1. Rezultat koji najviše odgovara trećem istanbulskom velikanu Bešiktašu.

Fener je dominirao u većem delu meča, trener Pereira je krenuo u utakmicu sa Van Persijem u špicu i Nanijem i Markovićem po krilima. Upravo je Lazar Marković bio najbolji igrač Fenerbahčea danas, na ogromne muke je stavljao rivale, ali nije imao sreće da dobru partiju kruniše golom ili asistencijom.

Galatasaraj je u prvom poluvremenu imao samo jedan šut! Dakle, ne u okvir gola već uošte jedan udarac. Fener je dominaciju krunisao u 43. minutu kada je Dijego naleteo na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu. Ipak, čini se da je golu prethodila ofsajd pozicija u kojoj je bio Van Persi.

Imao je Fener još nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, ali ih nije iskoristio. I naravno, stigla je kazna. Vesli Snajder je uputio fenomenalan centaršut i prosto pogodio u glavu rezrvistu Olčana koji je doneo izjednačenje i prvi gol Galati na Fenerovom terenu posle 12. maja 2013. godine.

Meč nije obilovao nekim lepim fudbalom, već uglavnom rovoskom bitkom, faulovima i prljavim potezima...