""

Renato Dalara ponovo nije pala: Kaljariju nije pomogao ni evrogol Bruna Alvesa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 14:29

Važni bodovi za Bolonju i odlazak u gornji deo tabele - 2:1

Renato Dalara preti da ove sezone postane ozbiljan domaćinski stadion u Seriji A. Bolonja je i drugi meč na domaćem terenu rešila u svoju korist, a ovoga puta pao je Kaljari, koji ni u trećem meču ove sezone nije osetio slast trijumfa. Doduše, treba napomnenuti da su gosti od 54. minuta igrali bez isključenog golmana Marka Storarija, što im je značajno otežalo posao u ovoj utakmici - 2:1 (1:0).

A meč su obeležile dve majstorije i dva prilično efektna gola iz slobodnih udaraca. Za prvu je bio odgovoran napadač domaćih Simone Verdi, koji je u 23. minutu, koji je iskoristio dobru markaciju svojih igrača u živom zidu i iskoristio uspavanost Storarija, kome je lopta pala ispred ruku i završila u njegovoj mreži.

Storari je svoje loše izdanje zaokružio u 54. minutu, kada je kao poslednji igrač nesmotreno sručio Ladislava Krejčija i završio u svlačionici, a to je 20 minuta kasnije kaznio Federiko di Frančesko i dupolirao vođstvo sastava Roberta Donadonija.

Činilo se da su igrač više i dva gola prednosti dovoljni Bolonji da mirno završi meč, ali je sve promenio fenomenalan gol iskusnog Bruna Alvesa iz slobodnog udarca u 83. minutu sa oko 25 metara udaljenosti. Taj gol je podigao goste sa Sardinije i uneo nervozu u domaće redove, ali je ipak bio nedovoljan za Kaljari da izvuče makar jedan bod.