""
""

Sako skratio muke Vest Hema u Bristolu, Čekićari izbegli zlu premijerligašku sudbinu u FA kupu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 25.01.15. | 16:51

Malo je nedostajalo da Bristol Siti izbori makar ponovljeni meč, ali mu je popustila koncentracija u finišu uzbudljivog duela na Ešton Gejtu

Neće pa, neće premijerligaše u engleskom FA kupu ovog vikenda. Malo je nedostajalo da ekipa Vest Hema priredi neprijatno iznenađenje svojim navijačima, ali je na kraju Dijafra Sako prekratio muke na gostovanju Bristol Sitiju (1:0) u šesnaestini finala.

Trenutak odluke desio se u 81. minutu, kada je Sako glavom zatresao mrežu posle asistencije Endija Kerola i tako razočarao publiku na Ešton Gejt stadionu.

Iako se radi o premijerligašu, Vest Hem se nije baš proslavio brojem prilika pred golom autsajdera iz Bristola. Sa druge strane, u drugom poluvremenu domaćin je u dva navrata ozbiljno zapretio.

Ovo je Vest Hemu i Bristolu bio tek sedmi međusobni okršaj od 1976. godine do sada. Interesantno da je Vest Hemu ovo bila tek druga pobeda u tom vremenskom intervalu.