Sanjol ne pamti ovakav debakl: Zeleni tajfun protutnjao kroz Bordo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 18:45

Ubedljiv trijumf Sent Etjena na gostovanju Žirondincima - 4:1

Bez greške: Fudbaleri Sent Etjena

Verovatno da fudbaleri Sent Etijena nisu lakše slavili na nekom gostovanju ove sezone kao večeras u Bordou, gde su totalno razmontirali Žirondince - 1:4 (1:2).

Moglo je čak da bude više, ako znamo da su gosti u finišu prvog poluvremena promašili i jedanaesterac, ali je jasno da je blamaža domaćina koje predvodi Vili Sanjol i ovako velika. Da ništa neće biti dobro po Bordo videlo se već posle sedam minta igre kada su Pažo i Tanan doneli Sent Etjenu brzu prednost od 2:0.

Istina, Jamber je u 10. smanjio na 1:2 i vratio nadu domaćinu, ali je to bilo jedino što je Bordo uradio na ovom meču. Norvežanin Soderlund je u nadoknadi prvog poluvremena propustio najstrožu kaznu, ali se u nastavku iskupio nakon što je u 70. minutu glavom sjajno matirao golmana Bernardonija.

Tačku na rapsodiju Zelenih stavio je Nolan Ru koji je u 74. nakon sjajne kontre pobegao čuvarima i lepim udarcem matirao golmana Bordoa za ubedljivih 4:1, posle kojih se Sent Etjen izjednačio sa Nicom na deobi trećeg mesta.

Milan Gajić, zlatni omladinac sa Novog Zelanda, nije se našao u timu Bordoa na ovom susretu, a očajnu partiju domaćina zaokružio je i crveni karton za Čeika Dijabatea u nadoknadi vremena.

LIGA 1 - 25. KOLO

Monako – Nica 1:0 (0:0)