"Slavlje Nolita i Čarlsa"

Selta dobila veliki derbi Galicije: Letele flaše, razbijena stakla, sjajna akcija za gol Čarlsa i nestvaran promašaj Rijere (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.02.15. | 23:57

Tim iz Viga pokorio Rijazor - 2:0

Slavlje Nolita i ČarlsaProšle nedelje uzeli su meru Atletiko Madridu i zakočili ga na putu ka odbrani trona, a večeras potvrdili da su gazde Galicije. Fudbaleri Selte igraju strašan fudbal, samo šest dana posle trijumfa nad prvakom Španije savladali su i Deportivo u La Korunji i tako na najbolji način potvrdili uspon formu, jer su u poslednja četiri kola Primere osvojili deset bodova - 2:0.

Timu Manuela Eduarda Berica ovo je tek treći trijumf u gostima ove sezone, ali se njime njihovi navijači ponose jednako kao kad su skinuli skalp Barseloni, pošto je ceo plen osvojen u sudaru sa velikim rivalom iz pokrajine Galicija. I to treći vezani, na kome su momci iz Viga opet dali dva gola.

Seltina igra ove sezone počiva na osnovama trilinga Nolito-Orleana-Čarls i upravo su ti fudbaleri režirali akciju u prvom minutu drugog poluvremena, koju je sjajni napadač završio pogotkom glavom.

Deportivo je imao sjajnu šansu da se u 71. minutu vrati u meč, ali je u jednom napadu propustio tri sjajne šanse, od kojih ona Oriola Rijere spada u kategoriju - zicera. Napadač Depora reagovao je posle odbitka golmana Serhija Alvareza, tako nespretno da je sa samo pet metara uspeo da prebaci prečku.

Inače, navijači domaće ekipe napravili su vruću dobrodošlicu gostima iz Viga, pošto su staklenim flašama zasuli autobus sa fudbalerima Selte prilikom dolaska na stadion, ali ih je sve „ohladio“ najpre Alberto Lopo isključenjem u 72. minutu, a zatim i Hoakin Larivej, koji je deset minuta kasnije iskoristio kiks odbrane Deportiva, obišao golmana Fabrisija i zapečatio treći vezani poraz ekipe iz La Korunje u susretima sa Seltom.

U ekipi iz Viga svih 90 minuta na poziciciji zadnjeg veznog odigrao je srpski internacionalac Nemanja Radoja.