""
""

Sent Etjenov evropski korak, Monpelje ka opstanku melje, kiša golova na Korzici! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.16. | 18:58

Višestruki prvak Francuske ostao u trci za izlazak na evroscenu, situacija u borbi za opstanak sve jasnija

Teško, traljavo, ali ipak vredno slavlja! Sent Etjen se napatio protiv Lorijana na svom terenu, ali je u završnici meča uspeo da postigne dva pogotka i nastavi borbu za izlazak na evropsku scenu. Bodove višestrukom prvaku Francuske doneo je Nolan Ru golovima u 76. i 90. minutu utakmice - 2:0 (0:0).

Snalažljivi golgeter tako je stigao do cifre od devet postignutih golova. Bio je strpljiv i snalažljiv u petercu Lorijana, sačekao pravovreemenu asistenciju Hamume i podigao atmosferu na stadionu Žofroa Gišar do usijanja.

Svi naleti domaćina pre toga bili su nedovoljno velika pretnja za gostujući gol, a one ozbiljnije pokušaje Benžamin Lekom uspeo je da ukroti. Ipak, za dva naleta Nolana Rua nije imao rešenje.

Sent Etjenovi bodovi će možda biti vredni novog evropskog pohoda, dok bi Monpeljevo slavlje protiv Troe moglo da bude vredno opstanka u elitnom rangu, gde je ekipi Federika Hanca i mesto. Domaćin je za 55. minuta počistio slabašne goste, iako je od 41. igrao sa igračem manje (4:1).

Prava kiša golova viđena je na Korzici, gde je u derbiju ostrva bila Gazelek Ajačio savladao Bastiju i pobegao iz opasne zone (3:2). Pobednika nije bilo samo u meču između Gengana i Kaena, koji je završen 1:1, ali obe ekipe se nalaze na sredini tabele, tako da im neće previše ni značiti.

LIGA 1 – 35. KOLO:

Nica – Rems 2:0 (1:0)