Senzacija u Kupu Grčke: Blažić i Šaranov izbacili Olimpijakos (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 28.02.19. | 20:41

Srpski golman odbranio penal u 90. minutu i odveo Lamiju u polufinale

Hladan tuš u Pireju!  Olimpijakos možda ni ove sezone neće biti prvak Grčke, ali zato sigurno neće biti osvajač Kupa. Senzacija se dogodila na Karaiskakisu, pošto je Lamija srušila crveno-bele sa 1:0 i to posle 3:3 na svom terenu u prvoj utakmici i plasirala se u polufinale najmasovnijeg takmičenja.

Sve je imao Olimpijakos u svojim rukama, ali srpski inat u Lamiji je proradio, protiv kojeg Atinjani nisu mogli. Sa kapitenskom trakom na ruci držao je Marko Blažić sredinu terena, dok je na golu čuda pravio Bojan Šaranov. Golman Lamije je u 90. minutu čak odbranio penal Atinjanima!

Nekadašnji igrači Zvezde i Partizana udruženim snagama odveli su svoj klub do istorijskog uspeha. Nastup je upisao i bivši napadač Borca iz Čačka Lazar Romanić, koji je s klupe ušao u igru.

Gol za pobedu postigao je Đoan Tomas u 52. minutu, tako što je u pravom trenutku uklizao i skrenuo fudbal u mrežu.

Pored Lamije, mesto u polufinalu Kupa Grčke izborili su PAOK, AEK i Asteras.