""

Sevilja pokazala moć, Liverpulu nije svejedno...

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.09.17. | 21:23

Berizova četa bez problema slomila otpor Eibara

Sevilja je napravila dobru uvertiru za start Lige šampiona i gostovanje na Enfild Roudu. Andalužani su u trećem kolu Primere savladali Eibar sa 3:0 i imaju sedam bodova što je skoro perfketan start sezone.

Gosti iz Baskije su odolevali jedno vreme na Sančes Pishuanu, uspeli da izdrže poluvreme bez primljenog gola, ali se videlo da je pitanje vremena kada će Sevilja materijalizovati bolju igru. Berizov tim je igrao odlično, stvarao šanse i samo pukom srećom je Eibar uspeo da izdrži poluvreme.

Ipak, već na startu drugog dela igre je domaći tim stigao do zasluženog vođstva. Ganso je ispratio sjajnu akciju saigrača i asistenciju Nolita pretvorio u gol. Pola sata kasnije je opet puklo po desnoj strani Eibarove odbrane. Sarabija je centrirao, a Ben Jeder poput Gansa pogodio praznu mrežu. Tačku je stavio Nolito posle još jedne divne akcije i prodora Koršije po desnoj strani.

Utisak je da je Sevilja mogla i ubedljivije da savi. Ali i ovo je sasvim odličan rezultat i dobra uvertira za gostovanje uzdrmanom Liverpulu.