"Fudbaleri Ajaksa"

Silni lideri Eredivizije: Ajaks petardom ispratio Viljem, PSV preokrenuo protiv Dordrehta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.12.14. | 22:38

Dva gola Vajnalduma u 200. utakmici u ligi, 3000. pogodak Kopljanika u prvenstvu

Fudbaleri AjaksaHolandsko prvenstvo će ove godine biti trka dva konja – i to kakva! Ajaks je na svom terenu razneo Viljem sa 5:0, a PSV je slavio u gostima Dordrehtu iako je prvi primio gol još u šestom minutu – 1:3.

Kopljanici su spremni krenuli u boj sa Viljemom i već su u 14. minutu obradovali navijače na Amsterdam Areni, a Kolbejn Sigdorson je načeo protivnika.

Od 27. minuta je krenula lavina golova – Arkadijuš Milik se sledeći upisao u strelce, a onda je Džoel Veltman bocnuo loptu u 31. minutu, prebacio golmana i postigao 3000. gol Ajaksa u Erediviziji!

Milik je dokusurio protivnika u 43. minutu svojim drugim golom, a Dejvi Klasen je samo zapalio petardu u drugom poluvremenu.

Neizvesnije je bilo na meču lidera šampionata PSV-a i Dordrehta, pošto su domaćini poveli na samom startu meča – prvi put su poveli u ligi od avgusta. Onda je Džeordžinjo Vajnaldum stupio na scenu i poravnao rezultat u svom 200. meču u Erediviziji, i postigao gol protiv 20. različitog protivnika.

Pritom su gosti imali priliku da već u 35. minutu iz penala, ali Memfis Depaj nije uspeo da iskoristi najstrožu kaznu, a izgleda da mu jedanaesterci nisu najjača strana pošto nije iskoristio tri od poslednjih pet u ligi.

Luk de Jong je obradovao sve ljude koji su igrali 2-2 u prvom minutu sudijske nadoknade, a kapiten Vajnaldum je u 58. postigao svoj drugi gol na meču i održao PSV na vrhu, pritom Filipsovci imaju utakmicu manje od Ajaksa.