""
""

Simonović probudio Zvezdu u Laktašima! Neka se spremi Baskonija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.01.17. | 18:27

Serijom od 13:0 krajem treće deonice crveno-beli upisali 19. pobedu u regionalnom takmičenju

Crvena zvezda nastavila je da demonstrira silu u Jadranskoj ligi. Ekipa Dejana Radonjića u Laktašima je savladala Igokeu sa 77:68 u 19. kolu i zadržala maksimalan učinak u tom takmičenju.

Iako deluje da su gosti veoma lako došli do pobede, pokazalo se još jednom da Igokea tradicionalno ume namuči crveno-bele.

Ipak, dileme nije bilo večeras, jer Zvezda i kada ne blista, ove sezone deluje kao odlično podmazana mašina u kojoj se tačno zna šta ko radi i na koji način.

Aktuelnom šampionu Jadrana i Srbije tako je bilo dovoljno pet minuta u drugom delu treće četvrtine da slomi otpor rivala. Pre svega sjajnom odbranom, ali onda i učinku Marka Simonovića u napadu Zvezda je prvi put na meču došla do dvocifrene prednosti (52:42). Bila je to serija gostiju od 13:0.

Od tog trenutka, koliko god igrači Igokee pokušavali da približe svoj tim crveno-belima. Ipak, sve je to bilo uzalud, a jedina dilema u finišu meča bio je sa kojom razlikom će gosti da pobede.

Sasvim solidne partije, pored Simonovića, u Zvezdi pružili su Nejt Volters i Milko Bjelica.

Inače, u protokolu gostujuće ekipe se umesto povređenog Nemanje Dangubića, našao Petar Rakićević, ali nekadašnji igrač Metalca ponovo nije ulazio u igru.

Domaćina je u prvom poluvremenu predvodio nekadašnji kapiten Crvene zvezde Vuk Radivojević koji je u tom periodu zaista bio nezaustavljiv. U nastavku meča Zvezda je uspela potpuno da ga zaključa i zaustavi.

Ova utakmica svakako je poslužila treneru Radonjiću kao dobra priprema za ono mnogo važnije i teže što čeka crveno-bele sledeće nedelje.

To su, naravno, dva evroligaška duela za samo tri dana. Prvo u utorak u Vitoriji protiv Baskonije, a onda u četvrtak u Beogradu protiv grčkog Panatinaikosa.

IGOKEA  - CRVENA ZVEZDA 68:77 (15:16, 23:23, 8:19, 22:19)