""
""

Slavlje u crno-belom delu Istanbula može da počne: Bešiktaš na bod od titule! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.05.16. | 21:00

Istanbul slavio protiv Fenerbahčea (2:1) i doprineo da Orlovi zadrže šest bodova prednosti u odnosu velikog rivala

Gori crno-beli deo Istanbula, gori u redovima Bešiktaša! Titula još nije kaparisana, ali kao da jeste. Samo čudo bi moglo da spreči fudbalere Bešiktaša da prvi put posle 2009.godine podignu pehar namenjen najboljem timu u Turskoj.

Uradili su sve što je do njih učenici trenera Guneša, a večeras su dobili najlepši mogući poklon. Istanbul je u malom gradskom derbiju savladao Fenerbahče i sačuvao Orlovima kapitalnih šest bodova prednosti dva kola pre kraja prvenstva. Zbog slabijeg međusobnog skora od tima iz azijskog dela Istanbula Bešiktašu će biti potreban samo bod u poslednjih 180 minuta igre.

Fenerbahče je otišao na stadionu Istanbula pod velikim pritiskom. A imperativ moranja i pobede sasekao je noge superstarovima Fenera. Najviše Van Persiju koji je promašio jedanaesterac u 77.minutu. Posle toga Feneru nije bilo povratka.

Fenerov krvnik bio je internacionalac iz Bosne i Hercegovine Edin Višća. On je sa dva gola za pet minuta prosto pocepao mrežu Volkana Demirela. Oba gola su bila kao preslikana. Igrači Istanbula su posle sjajne tranzicije ostavili prostor Višči da pokaže šta može. A može mnogo, posebno šutevima sa distance.

Napadao je Fener, promašio penal na već opisan način, a sve što su Kanarinci uspeli da urade bio je počasni pogodak preko Topala. I pored toga biće ovo košmarna noć u azijskom delu Istanbula.

Konja je nastavila sa čudima i zacemnatirala se na trećoj poziciji. Tim za koji je svih 90 minuta igrao Jagoš Vuković preslišao je kod kuće Kasimpašu.