"Snajder"
"Snajder"

Snajder čuva Galatu, Kasimpaša očitao lekciju srpskom Genčleru

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.10.13. | 20:07

Holanđanin postigao oba gola za pobedu Galate, Petrović, Tomić, Tošić i Smljanić zakucani za dno

SnajderDa li je Galatasaraj konačno najavio buđenje? Istanbulski velikan, koji se nalazi tek na sredini tabele, namučio se protiv Karabukspora i jedva osvojio sva tri boda – 2:1. Roberto Manćini za to može da zahvali inspiraciji jednog čoveka - Veslija Snajdera. Holanđanin je postigao oba gola, prvi u 41, a drugi u 83, a veliko je pitanje da li bi Galata uspela da dobije goste da nisu ostali bez igrača manje pošto je isključen Pužgrenije u 56. minutu.

Srpski Genčlerbirligi dobro je otvorio meč protiv Kasimpaše, ali loše je zatvorio – 1:3. Kalik je doveo domaćina u vođstvo, međutim, usledio je blic-krig gostiju do kraja prvog poluvremena. Viudez u 15, Skarione u 28. i Babel u 40. minutu pokazali su ko je kvalitetniji tim i da s punim pravom zaslužuju trenutno treću poziciju na tabeli turske Superlige. Sva četvorica srpskih internacionalaca – Duško Tošić, Radosav Petrović, Nemanja Tomić i Milan Smiljanić, igrali su za Genčler, ali nisu imali razloga za zadovoljstvo ni rezultatom, a pogotovo ne pozicijom na tabeli - poslednji!