""
""

Solnok čudesnim preokretom srušio Cedevitu! Zvezda sigurno prva, Partizan do kraja možda i drugi u ABA ligi

Vreme čitanja: 1min | pet. 07.03.14. | 21:32

Domaćin dva minuta pre kraja meča gubio rezltatom 59:66, a zatim postigao devet, a gosti samo jedan - 68:67

Košarkaši Cedevite doživeli su neočekivani poraz u Mađarskoj od Solnoka i na taj način omogućili Crvenoj zvezdi da sutra protiv Krke zacementira lidersku poziciju u ABA ligi – 68:67 (21:22, 17:14, 14:19, 16:12).

Solnok je do trijumfa došao nakon velikog preokreta u finišu meča, iako je dva minuta pre kraja meča gubio rezltatom 59:66. Domaći su u poslednja dva minuta postigao devet, a gosti samo jedan poen iz slobodnog bacanja Mira Bilana.

Odlučujući poen za Solnok postigao je Vojvoda, nakon čega Derek Smit promašio šut za dva poena i propustio priliku da Zagrepčanima ipak donese trijumf.

Poraz Cedevite pružio je šansu i Partizanu da u finišu sezone dođe čak i do druge pozicije na tabeli, ali je u ovom trenutku za crno-bele daleko važnije da prvo obezbede plasman na finalni turnir.

20.45 Budućnost - Igokea

Tabela: 1. Zvezda 18-4, 2. Cedevita 17-6, Partizan 15-7, 4. Budućnost 14-8, 5. Cibona 14-8, 6. Igokea 12-10, 7. MZT 11-11,  8. Krka 10-12, 9. Mega 9-13, 10. Olimpija 8-14, 11. Radnički 8-14, 12. Solnok 8-15, 13. Zadar 6-16, 14. Široki 5-17

(FOTO: Star Sport)