"Farfan"

Šou u Gelzenkirhenu: Farfan majstorijom potvrdio Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.04.14. | 22:34

Šalke u sadržajnom meču pobedio Ajntraht i stigao Dortmund - 2:0

FarfanSvega je bilo na Veltins Areni. Golovi, poništeni gol, penal, promašeni penal, pogođena prečka, stativa  i, na kraju, velika pobeda Šalkea nad Ajntrahtom na otvaranju 30. kola Bundeslige - 2:0. Klub iz Gelzenkirhena sada je stigao Dortmund, koji se nalazi na drugoj poziciji, te skoro overio poziciju koja direktno vodi u Ligu šampiona. Ekipu iz Frankfurta nije mnogo zabrinuo poraz pošto ne mogu ni da ispadnu, a ni da se domognu Evrope.

Domaćin se prilično mučio, otpor gostiju je dugo trajao i tek u 59. minutu Mejer je uspeo  da matira golmana Trapa. Sedam minuta kasnije Šalke je mogao da duplira prednost. Zambrano je nepropisno startovao na Drakslera u kaznenom, sudija je pokazao na belu-tačku, a Huntelar bio neprecizan. Kada su svi pomislili da će Kelerova četa minimalnim rezultatom stići do četvrte uzastopne pobede kod kuće, Farfan se potrudio da ulepša veče iz slobodnog udarca pošto je majstorski savladao Trapa za konačnih 2:0.