""

Sramota! Darmštad ispao od četvrtoligaša (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 26.10.16. | 20:20

Malena Astorija koja igra pred 2.500 gledalaca šokirala fovorita

Loše je Darmštad započeo novu sezonu u Bundesligi, a novi udarac za ekipu očajnog trenera Norberta Mejera usledio je večeras na gostovanju u Valdorfu, gde su izgubili od lokalnog četvrtoligaša pa su eliminisani iz 1/16 finala Kupa Nemačke.

Da, dobro ste čuli, maleni klub po imenu Astorija Valdorf, koji je dobio ime po vlasniku lanaca čuvenih hotela u SAD, uzeo je večeras meru članu nemačke elitne divizije - 1:0. Maleno mesto na jugu Nemačke slaviće defanzivca Nika Hilenbranda koji je u 32. minutu iskoristio lepu asistenciju levog beka Pelovskog i doneo veliku radost Astoriji ujedno i najveći uspeh u Kupu.

Uzalud je Darmštad pokušavao da stigne prednost domaćina, nisu mu pomogle ni izmene i ulazak u igru prvotimaca poput Šiploka, Obine i Nijmejera, gosti nisu zaslužili da izjednače. Nošeni podrškom oko 2.500 gledalaca na svom malenom stadionu domaćini su zabeležili istorijski uspeh i opalili žestok šamar ekipi trenera Majera.

Još jedan favorit koji je ispao večeras iz Kupa Nemačke je Majnc, a čelnici ovbog kluba bi možda trebalo da angažuju neko svešteno lice jer je nerealno koliko su prokleti već nekoliko godina u ovom takmičenju. Osmu sezonu uzastopno su ispali u ranoj fazi takmičenja (prvo ili drugo kolo), a bez obzira na to što je Grojter Firt snažna ekipa u Cvajti, poraz od 2:1 je malo ko očekivao od navijača gostiju.

Nije delovalo da će Majnc izgubiti, posebno kada ih je Džon Kordoba doveo u prednost u 68. minutu, ali je u poslednjih desetak minuta golovima Sarera i Beriše domaćin kompletirao preokret i prošao u osminufainala. Veliki udarac za trenera gostiju Martina Šmita koji je izveo skoro pa najjači tim i sigurno neće biti zadovoljan.

Očajnu formu prekinuo je konačno i Volfzburg kojem je pogodak Marija Gomeza posle smušene akcije na početku drugog poluvremena pomogao da dobije solidnog drugoligaša Hejdenhajm sa 1:0. Prva pobeda za novog trenera Valerijana Ismaela svakako je podvig za Vukove, koji za vikend dočekuju Leverkuzen u Bundesligi željni da izgrade novo samopouzdanje na ovoj pobedi.

Najlakše je posao večeras odradio Hanover koji je u bio nemilosrdan u okršaju sa Fortunom iz Dizeldorfa. Posle prvih 45 minuta u okršaju drugoligaša bilo je čak 5:0 za domaćine, a konačnih 6:1 samo su upotpunili odličan učinak koji su domaćini ostavili večeras. Blistao je dvostruki strelac Martin Harnik, a uz njega se istakao i Klaus.