"Ziku doneo radost Targu Murešu"

Steaua nek’ se pazi, Targu Mureš redom gazi: Mutuov naslednik prvi put srušio Brašov, N’Doje pocrveneo u finišu!

Vreme čitanja: 1min | pon. 16.03.15. | 21:41

Drugoplasirana ekipa rumunske Lige 1 srušila je Brašov (1:0) i prišla na četiri boda zaostatka za liderom iz Bukurešta, iako je u samom finišu ostala sa igračem manje

Ziku doneo radost Targu Murešu

Jedan gol, jedno isključenje, ali i zlata vredna pobeda za domaćina – to je epilog premijernog meča 22. kola rumunske Lige 1 između Targu Mureša i Brašova – 1:0! Joanis Ziku je heroj kluba iz centralne Rumunije, a umalo da Osman N’Doje bude tragičar pošto je pred sam kraj utakmice zaradio direktan crveni karton, ali su domaći sačuvali dragocen gol prednosti i po prvi put u istoriji savladali Brašov.

Prvo veliko uzbuđenje i jedini gol na meču priuštio nam je nekada veliki talenat rumunskog fudbala, Joanis Ziku, koji je svojevremeno igrao i za Inter i koga su nekada nazivali „novim Mutuom“. Ziku je podsetio na te dane kada je u 42. minutu zatresao mrežu rivala glavom, iako mu to nije specijalnost, te je doneo zlata vrednu prednost, a kasnije i pobedu svom timu – 1:0.

No, navijači u Targu Murešu nisu imali mira do samog kraja pošto je vezista Osman N’Doje zbog starta sa leđa, pa je njegov tim poslednjih pet minuta igrao sa igračem manje. Ipak, uspeli su popularni Murešani da sačuvaju prednost  i slave prvu pobedu nad Brašovom u svojoj sedmogodišnjoj istoriji.

Targu Mureš sada ima 43 boda, što je samo četiri manje od prvoplasirane Steaue koja ima i utakmicu manje. S druge strane, Brašov nastavlja borbu za opstanak pošto sa 24 boda leži na 11. mestu Lige 1.