""
""

Steaua pomerila autobus - još korak do titule! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.04.14. | 21:39

Neverovatno defanzivna postavka Brašova na Genčei odolevala do 42. minuta, a onda je šampion ubacio tri komada u mrežu autsajdera

“Murinjovština” nije prošla na Genčei. Defanzivna taktika Čelsijevog trenera Žozea Murinja koja je dala rezultate protiv Atletika i Liverpula  i postala hit u Evropi, našla je svog sledbenika i u Rumuniji gde je trener Brašova Kornel Talnar na večerašnjem gostovanju lideru Steaui “parkirao autobus” ispred gola rivala nadajući se da će mu ta defanzivna formacija doneti rezultat.

Njegovi planovi su funkcionisali sve do 42. minuta kada je Latovlević udarcem sa 20 metara konačno probio bunker Brašova. Sve dileme oko pobednika je otklonio Kipčiju posle lepog prodora i asistencije Pope u 76. minutu. Na kraju je defanzivca Šukala udarcem glavom posle kornera stavio tačku na ovaj meč.

Steaua je sada na korak od odbrane titule. Pet kola pre kraja prvenstva, ima devet bodova više od prvog pratioca Astre Đurđu. Ako Astra u narednom kolu izgubi na gostovanju Gaz Metanu, a Steaua pobedi Koronu iz Brašova, šampion će i teoretski odbraniti titulu četiri kola pre kraja.

U poslednjem meču 29. kola, Petrolul je savladao Botošani sa 3:0 i trećom uzastopnom pobedom se približio drugoplasiranoj Astri na samo bod zaostatka, a vredi istaći da je jedan od tri gola u trijumfu popularnih Naftaša postigao veteran Adrijan Mutu.

LIGA 1 – 29. KOLO:

Čahlaul – Gaz Metan 0:1 (0:1)