""

Steaua ponovo uhvatila šampionski zalet!

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.04.14. | 22:20

U samo 11 minuta gosti su napunili mrežu mrežu Vitorula za trijumf od 3:0

Poraz i remi Steaue u poslednja dva kola vratila su Astri samo tračak nade da šampionska trka nije gotova, ali... Aktuelni prvak Rumunije trgnuo se protiv Vitorula, u samo 11 minuta izrešetao mrežu domaćina i vratio se na pravi kolosek - 3:0.

Dugo su gosti krckali odbranu rivala i tražili rupu kroz koju će protnuti loptu i postići pogodak, a to su učinili tek u finišu prvog poluvremena. Tačnije, u samo 60 sekundi dva puta su zatresli mrežu golmana Balaurua. Prvo je to pošlo za rukom Latovleviću u 39. minutu, da bi već u narednom napadu Jankuu duplirao prednost.

Već na samom startu drugog dela igre, odnosno već u 50. minutu postavljen je i konačni rezultat susreta. Pogodak je postigao Keseru i time ponovo Steaui doneo devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

LIGA 1 - 28. KOLO:

Gaz Metan - Ocelul 0:2 (0:1)