""
""

Steaua sigurno korača ka tituli, Vasluj sve dalji od Lige Evrope

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.03.13. | 21:18

Jedini gol na utakmici postigao je Čipčiju pred sam kraj prvog poluvremena, što je bilo sasvim dovoljno da se održi prednost u odnosu na prve pratioce, Astru i Pandure – 1:0

Fudbaleri Steaue nisu dugo žalili eliminaciju od Čelsija u osmini finala Lige Evrope, pošto su na svom terenu savladali Vasluj minimalnim rezultatom – 1:0.

Jedini strelac na meču bio je Čipčiju u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a do kraja utakmice rumunska Zvezda je imala još nekoliko prilika da uveća prednost, čak i igrača više od 83. minuta, kada je isključen Milanov, ali, mreže su mirovale do kraja susreta.

Steaua je zadržala 12 bodova prednosti u odnosu na Astru, dok je Vasluj ubeležio i petu utakmicu bez trijumfa, i polako gubi trku za mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Nešto ranije Vitorul i Čahlaul su odigrali 2:2, rezultat kojim su, reklo bi se, oba tima zadovoljna, jer i jednima i drugima daje novu nadu o opstanku u Ligi 1.

Gosti su prvi poveli golom Ičima u 28. minutu, međutim, radost Medveda je kratko trajala, pošto je Dika šest minuta kasnije sa bele tačke izjednačio rezultat, da bi isti igrač u četvrtom minutu drugog poluvremena preokrenuo rezultat.

Ipak, bod gostima doneo je Konstantinesku u 61. minutu.

LIGA 1 – 29. kolo

Turnu Severin - Gaz Metan 2:0 (0:0)