""
""

Stojanovićev Lirs se digao iz pepela, ali i dalje drži fenjer!

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.12.14. | 21:55

Tim koji predvodi bivši trener Zvezde stigao dva gola prednosti i osvojio bod protiv Vesterloa (3:3), međutim i dalje drži fenjer PRO Lige

Mali korak za Slavišu Stojanovića i njegov Lirs! Ekipa za koju brani bivši golman Crvene zvezde podigla se iz pepela i uspela da osvoji bod u burnoj utakmici protiv Vesterloa (3:3). Činilo se po dešavanjima u prvom poluvremenu da će gost izgaziti četu Slaviše Stojanovića, pošto je posle samo 33 minuta igre imao dva gola prednosti.

Sve je slutilo da će Lirs doživeti sedmi poraz u poslednjih osam mečeva i praktično postati najozbiljniji kandidat za selidbu u niži rang. Međutim, Slavišini momci odigrali su u nastavku kao u periodu kada je bivši strateg Zvezde stigao u klub. Ekspresno su stigli do izjednačenja, zatim ponovo gubili, ali je Nfor u 84.minutu postavio konačan rezultat.

Iako mogu da budu zadovoljni remijem u Lirsu su vrlo verovatno svesni da nisu izvukli nikakav profit. Posebno, jer je Stojanovićev i Bajkovićev glavni konkurent za opstanak Serkl Briž slavio protiv Muskrona (2:1). Lirs posle 19.kola ima samo 14 bodova i čvrsto drži fenjer PRO lige. Zulte Vargem na 17.poziciji ima dva boda više, ali i dve utakmice manje.

Genk našeg Sergeja Milinkovića Savića bio je ubedljiv na svom terenu protiv Kortrajka, dok je Šarlroa sjajnom igrom u finišu osvojila bodove protiv Beverena.