""

Stranci prave razliku: Petrolul drži korak sa Steauom i Klužom!

Vreme čitanja: 1min | pon. 20.10.14. | 21:44

Petrolul ostaje u vrhu...

Legija stranaca iz Ploeštija i dalje juri za Steauom i Klužom! Petrolul je pobedio Čahlaul kod kuće sa 1:0 i održao korak za vodećim dvojcem rumunskog šampionata. Domaći su meč počeli sa čak devet stranaca u prvoj postavi, dok je od 18 igrača u protokolu bilo samo pet Rumuna

Petrolul je od starta stavio do znanja gostima ko će se pitati za konačni ishod utakmice. Već u 26. minutu domaći dolaze do prednosti nakon kornera. Nakon centaršuta Teišeire u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Portugalac Žeraldo Alveš koji sa desetak metara glavom smešta loptu u mrežu protivnika.

Do kraja duela tim iz Ploeštija rutinski je zadržavao vođstvo, da bi Izraelac Temile Tamuz potvrdio trijumf u 87. minutu i postavio konačan rezultat- 2:0.

Petrolul ovom pobedom zadržao je treću poziciju u prvenstvu sa 23 boda iz 11 utakmica, dok je Čahlaul sakupio 12 bodova i nalaze se na ivici zone ispadanja.

Jaši – Botosani 2:2 (1:1)