""

Strašan preokret Kaljarija: Simeone je probudio napadačku mašinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.01.17. | 14:35

Veliko slavlje ekipe Masima Rastelija - 4:1

Ako nemaš prevelike potrebe, nemoj da testiraš Kaljarijeve napadačke mogućnosti. To je danas na Sant Eliji učinio raspucani Đovani Simeone, a onda je njegova Đenova doživela prilično neprijatno iskustvo u 20. kolu Serije A. Predvođeni iskusnim Markom Borijelom, izabranici Masima Rastelija su u rasponu od svega 24 minuta u četiri navrata tresli mrežu Eugenija Lamane i naneli ubedljiv poraz ekipi Ivana Jurića - 4:1 (2:1).

Kaljari je odigrao još jedan meč na sve ili ništa i ponovo mu je uspelo, pa je sada prilično daleko od opasne zone.

Đenova je nakon vodećeg gola, koji je došao posle sjajnog centaršuta Edenilsona, igrala bez nekog određenog plana, uhvatila se u koštac sa domaćinom, nastavila da napada, ali je za razliku od Kaljarija mašila svoje šanse. Odličan na golu Rosoblua bio je Brazilac Rafael.

Borijelo je dao prvi i treći gol za Kaljari, ali se verovatno prelomni trenutak dogodio u 44. minutu, kada je Isak Kofi nesmotreno napucao loptu u noge Žoaa Pedra i doneo preokret svom timu.

Sve je i definitivno bilo gotovo u 64. minutu, kada je Dijego Farijas sa bele tačke postavio konačan rezultat utakmice. Za goste su u drugom poluvremenu zaigrali i Ninković i Lazović, ali im nije pomoglo ni isključenje Kapuana u 79. minutu.