""
""

Strelci za Barsu bili su Pako, Deulofeu, Hoze... Znate li koliko košta Vermalenov meč u Barsi? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.10.17. | 23:23

Valensija strepela do poslednjeg minuta, Betis slavio u Kadizu, Alaves uz minimalac prošao dalje...

Barselona je u osmini finala Kupa kralja. Sa potpuno rezervnim timom. Za Mursiju nije ni bilo potrebno više - 3:0.

Bila je to prilika za Ernesta Valverdea da promeša karte i pruži šansu onima sa manjom minutažom. Ili, čak onima koje je vreme progutalo. Kao, na primer, Tomasa Vermalena, koji je odigrao prvu zvaničnu utakmicu za Barsu posle 19 meseci! Došli smo do proračuna da je Belgijanac za tih 19 meseci zaradio oko 4.500.000 evra...

Numansija se dobro držala na stadionu Nueva Kondomina, ali je Barselona ipak uspela da stigne do vođstva u smiraj prvog dela. I to preko lucidnog Paka Alkasera i sigurnog udarca glavom.

Sve je bilo završeno brzo. Barsa je dodala gas na startu drugog dela i rutinski stigla do još dva pogotka. Strelci su bili Đerar Deulofeu posle solo akcije, a onda i golobradi Arnaiz Hoze posle strašnog šuta. Kakav način da se dokažeš treneru.

Nešto ranije Valensija je savladala Saragosu sa 2:0, ali su Slepi miševi put do gola rivala tražili sve poslednjih deset minuta. Tada je prvo Rodrigo bio strelac na asistenciju Danija Pareha, da bi iskusni vezista onda i sam zatresao mrežu sa bele tačke.