""
""

Štutgart da menja golmana! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.12.13. | 20:27

Volfsburg savladao Švabe 3:1, ali ih je častio katastrofalni čuvar mreže Sven Ulrajh

Sjajna serija Volfsburga se nastavila, ali Vukovi za to mogu iskreno da se zahvale i golmanu Štutgarta Svenu Ulrajhu koji ih je pogurao do pobede od 3:1. Tim iz grada Folksfagena je došao do sedme bundesligaške pobede u poslednjih devet mečeva i najozbiljnije se uključio u trku za četvrtu poziciju i mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Vukovi igraju sjajno ove sezone na svom terenu i ovo im je bio šesti trijumf u osam mečeva pred svojim navijačima.

Ipak, centralna ličnost na meču nije bio niko od fudbalera Volfsburga, već gostujući golman Sven Ulrajh koji je krivac za prvi gol Vukova. Štutgartov čuvar mreže je vrata trijumfa domaćima otvorio u 38. minutu kada je katastrofalno reagovao posle centaršuta Rodrigeza sa nekih 30 metara i praktično pustio loptu da uđe u gol.

Brazilac Dijego je početkom drugog dela igre pogodio za 2:0 tako što je njegov šut iz slobodnog udarca pogodio u glavu jednog gostujućeg fudbalera, lopta je promenila smer i završila u golu. Štutgart je i posle deficita od dva gola mogao da se vrati u igru.

Timo Verner je silovitim udarcem smanjio prednost Volfsburga, a nekoliko minuta kasnije je imao još jednu sjajnu šansu za izjednačenje, ali je Rodrigez izbacio loptu sa gol linije. Kazna je usledila u 78. minutu kada je Ivan Perišić rešio pitanje pobednika. Ulrajh je imao loptu na ruci, ali je Perišić natrčao na nju i ispravio se za prethodni promašaj.