"Svorbrik pokazuje crveni karton Mekouliju"

Sudija dodelio crveni pogrešnom igraču u drugom minutu, Boni ukrao prvenac, Fernando ni kriv ni dužan u istoriji Sitija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 15:39

Vezista postigao 1.000 gol Građana u Premijer ligi, velika greška arbitra Svorbrika

Svorbrik pokazuje crveni karton MekoulijuVerovatno ne postoji profesija na Ostrvu pod većom kritikom društva od sudija Premijer lige, i to sa pravom! Nil Svorbrik je ukrao slavu fudbalerima i postao glavna tačka meča Mančester Sitija i Vest Bromvič Albiona čim je počeo, u drugom minutu je pomešao dva igrača i izbacio pogrešnog čoveka. Brojčano nadmoćni Građani su na svom stadionu došli do preko potrebne pobede 3:0, tek druge u poslednjih šest utakmica.

Zimsko pojačanje Vilfrid Boni je startovao u paru sa Serhijem Aguerom, a napadač iz Obale Slonovače je očajnički pokušao da postigne prvi gol u svetloplavom dresu i već na startu meča je iznudio isključenje protivnika. Na ivici kaznenog ga je oborio Kreg Doson, a unutar Geret Mekouli, sudija je dosudio slobodan udarac, zatim i isključio nevinog Mekolija na nevericu cele kolevke fudbala.

Ipak Boni je uspeo da konačno postigne gol u sedmom nastupu za Siti, spretno je ukrao loptu u letu posle  gužve u kaznenom i lagano plasirao loptu u mrežu. Građani su bili furiozni u prvom poluvremenu i uputili čak 26 šuteva ka golu Vest Broma, rekordna brojka u Premijer ligi.

Ime skupocenog pojačanja će možda izbledeti u istoriji Sitija, ali će Fernandovo stajati podebljano dok je i kluba pošto je u finišu prvog poluvremena ni kriv ni dužan ušao u knjige rekorda i postigao 1.000 gol Građana u eri Premijer lige.

Ponovo je i Stevan Jovetić dobio priliku da igra, a upravo je crnogorski reprezentativac najzaslužniji za treći gol pošto je sa Gaelom Klišijem izigrao odbranu gostiju, a David Silva je zakačio loptu posle šuta napadača i njemu je pripisan pogodak. Španac možda nije zaslužio da postigne gol u 77. minutu, ali je bio najzapaženiji igrač Građana tokom celog meča, te je i zaradio pogodak.

Na kraju je Siti stigao do 43 šuta ka protivničkom golu - Majhil je odbranio 13 udaraca - što je i rekord Premijer lige od 2012. godine i meča Građana sa Sitijem. Ipak to će biti mala uteha Sitiju iako je prišao Čelsiju na tri boda razlike, jer  Plavci imaju čak dve utakmice manje i mogu da se odalje na +9.