""
""

Sudije navlače protiv njih, ali Targu Mureš je neuništivo čudo! Sledi meč sezone za titulu protiv Steaue! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.04.15. | 22:20

Sezona u Rumuniji dostiže vrhunac, a čudesni Targu Mureš preti da napravi senzaciju i svrgne Steauu sa trona iako arbitri sude u korist šampiona

Devetom pobedom u poslednjih 11 prvenstvenih duela, Targu Mureš je nastavio mrtvu trku sa Steauom koju je trijumf nad Univerzitateom u Klužu od 3:0 ostavio na čelu tabele sa bodom prednosti. Targu Mureš je uprkos velikoj grešci sudij na njegovu štetu slomio otpor Pandurija pobedom od 2:1 nastavio da preznojava navijače šampiona Rumunije.

Klub čiji je najveći uspeh u istoriji bio osvajnje devetog mesta pre četiri godine igra kao u transu otkako je bivši reprezentativac Liviju Ćobotariju u januaru preuzeo trenersku palicu.

Mladi Vasile Bumba je posle prelepe solo akcije pobegao odbrani gostiju, predriblao golmana i izazvao erupciju oduševljenja domaćih navijača. Ali na isteku prvog poluvremena, arbitri su doneli skanadaloznu odluku i teatralan pad Nistora okarakterisali kao penal. Mihai Roman je bio siguran izvođač najstoržije kazne i doneo je proavnanje rezultata.

Ipak, domaći tim je uspeo da pregrmi nepravdu i zahvaljujući majstoriji Aksentea u 58. minutu opet dođe do vođsta koje će mu na kraju doneti pobedu. Aksente je lukavo iskoristio grešku odbrane gostiju i lobovao golmana za veliku pobedu Targu Mureša.

Steaua je nekoliko sati kasnije bila pod velikim pritiskom jer ju je samo pobeda u Klužu vraćala na prvo mesto. Bivši prvak Evrope je uspeo da to i ostvari.

Stančiju je u 14. minutu prepelim udarcem glavom otvorio goleadu protiv domaćeg tima koji se grčevito bori za opstanak. Potom su arbitri nagradili Steauu penalom, ali je golman Univerzitatee odbranio put Pope sa bele tačke. Ipak, Steaua je uspela da prelomi pitanje pobednika. Stančiju je u 72. minutu raspalio levicom sa 20 metara i poslao neodbranjiv projektil u mrežu gola domaćeg tima da bi Prepelica u finišu meča postavio konačnih 3:0 za šampiona.

Vrhunac šampionske trke nas očekuje sledećeg vikenda kada nezaustavljivi Targu Mureš gostuje Steaui i ishod derbija bi mogao da odluči konačnog pobednika.