""
""

Lekićev sjajan gol u senci Umbidesove majstorije sa centra! Novi poraz Fenera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.02.13. | 20:04

Genčlerbirligi doživeo poraz od ekipe koju sa klupe predvodi Ektor Kuper i koja devet kola nije znala za pobedu. Lekić ušao i za 60 sekundi se upisao u listu strelaca, igrali Tošić i Petrović, Tomić opet ni na klupi

Fudbaleri Ordua napravili su malo iznenađenje, pošto su na svom terenu savladali "srpski" Genčlerbirligi rezultatom 2:1. Domaćini su tako došli do prve pobede posle devet mečeva, dok je Genčler doživeo prvi poraz posle šest utakmica u svim takmičenjima.

Vodeći gol za domaće postigao je Havijer Umbides u 38. minutu, kada je sa desne strane, skoro sa centra terena fenomenalnim udarcem lobovao golmana gostiju i postigao neverovatan pogodak!

Muslum Jelken je povećao prednost u 64. minutu, a utešni gol je delo Dejana Lekić u 71. minutu, koji je samo minut ranije zamenio veliko zimsko pojačanje Fleminksa, koji je u pretprošlom kolu, na debiju, postigao četiri gola na meču sa Antalijom. Lekić je postigao prelep gol glavom u suprtoan ugao, a srpskom reprezentativcu je to bio treći gol u šampionatu.

Gosti su od 58. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Ante Kulušić dobio drugi žuti karton, i to posle starta nad Umbidesom.

Bivši fudbaler Partizana Nemanja Tomić nije bio u protokolu za utakmicu, dok je Radosav Petrović na terenu proveo ceo meč, uz zarađen žuti karton. Duško Tošić je takođe igrao svih 90 minuta.

Najneprijatnije iznenađenje u 20. kolu priredio je Fenerbahče. Bešiktaš i Galata odigrali su barem nerešeno, dok je vicešampion poražen na svom terenu i do ekipe koja se grčevito bori za opstanak - Sivasa (1:2).

Tako će žuto-crni ostati na deobi četvrtog mesta sa svega 32 boda.

Gosti su poveli u 11. minutu pogotkom junaka ove utakmice Eneramoa. Isti igrač matirao je odbranu domaćih i u 90. minutu, čime je doneo velika tri boda Sivasu.

Gol nade za Fener delo je Veboa, kada je u 56. minutu poravnao na 1:1. Prethodno, u 38. minutu Dirk Kajt nije iskoristio jedanaesterac.