Stadion: Čair, Kapacitet: 18.151, Sudija: Zoran Široki (Smederevo)

RADNIČKI: Zogović - Petrović, Bulatović, Živković, Stanković - Arsić, Tomić - Jovanović, Stojanović, Travančić (od 72. Mrkić) - Kojić

PARTIZAN: Stevanović – Vulićević, Ćirković, Milenković, Miletić – Jevtović, Kosović – Janković, Leonardo, Mihajlović (od 77. Đuričković) – Đurđević (od 82. Tavamba)

Stadion: Kraj Moravice, Kapacitet: 2.500, Sudija: Danilo Grujić

JAVOR (4-5-1): Đogatović - Terzić, Karišik, Kolaković, Amanović - Eliomar, Austin, Mitošević, Sević, Tripković - Milanović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić (od 71. Vučićević), Kanga, Milić (od 55. Ristić) - Boaći.

Trenutno stanje na tabeli:

Utakmice u Nišu i Ivanjici su završene. Kraj je i u Lučanima - 3:2 za Radnički.

89. minut - Mladost vodi sa 3:2 protiv Napretka, da li je ovo gol za Evropu?

87. minut - GOOOOOOL!!! Boaći pogađa iz penala - 0:3 u Ivanjici.

85. minut - Vojvodina završava posao na krovu Tržnog centra Voždovca.

85. minut - GOOOOOOL!!! Radnički smanjuje na 3:1 lepim golom Dušana Živkovića.

78. minut - GOOOOOL!!!! Đurđević rešava pitanje pobednika na Čairu - 3:0!

77. minut - GOOOOOL!!! Mičel Donald nakon asistencije Ristića - 2:0!

76. minut - Mrkić preti golu Partizana, opasno je bilo i posle kornera za Radnički, ali čvrsto hvata loptu Stevanović.

69. minut - Stativa u Ivanjici, sjajno je probio Plavšić, šutirao vrhom kopačke, ali je Đogatović uspeo da zakači tu loptu, koja je udarila na okviru gola.

66. minut - Konačno da se nešto desi i u Ivanjici, prvo je pokušao Ristić, a sada i Le Talek, ali nema promena rezultata.

58. minut - GOOOOOOL!!!! Đurđević duplira prednost Partizana! Sjajna asistencija Leonarda, a onda lob udarac odličnog napadača.

55. minut - Mladost ponovo vodi protiv Napretka.

55. minut - GOOOOOOOL!!!! Leonardo dovodi Partizan u vođstvo! Bio je to sjajan pas Jankovića u prostor, Brazilac je lako pobegao Zogoviću i doveo crno-bele u vođstvo.

54. mintu - Dobar centaršut Miletića, ali Leonardo slabo šutira glavom. Sve je agilniji Partizan.

51. minut - Koreografija navijača Radničkog "Hoćemo Real u Evropi" i bakljada.

POČELA SU DRUGA POLUVREMENA:

TRENUTNI REZULTATI:

Voždovac - Vojvodina 0:1
Javor - Crvena zvezda 0:1
Mladost - Napredak 1:1
Radnički Niš - Partizan 0:0

Kraj prvog poluvremena u Ivanjici, ali i na ostalim terenima.

47. minut - Opasan pokušaj Kange iz slobodnog udarca, evo sada kontre i faul nad Eliomarom na oko 35 metara udaljenosti od gola Zvezde.

Kraj prvog poluvremena u Nišu.

45. minut - Žuti karton za štopera Partizana Lazara Ćirkovića.

44. minut - Vojvodina vodi na Voždovcu sa 1:0.

44. minut - Opasan pokušaj Stojanovića iz prekida, onda još jedan pokušaj Nišlija posle kornera.

42. minut - Žuti karton je dobio Ričmond Boaći.

39. minut - GOOOOOOL! Kanga pogađa sa bele tačke!

37. minut - Penal za Crvenu zvezdu! Drugi žuti karton za Kornelijusa zbog igranja rukom.

35. minut - Velika šansa za Zvezdu posle greške Đogatovića, lobovao gra je Plavšić, ali Karišik glavom izbacuje loptu sa linije.

29. minut - Sjajan slalom Petković u šesnaestercu Javora, ali na kraju uspeva Đogatović da uhvati tu loptu u svoje naručje.

28. minut - Izjednačenje u Lučanima - 1:1.

26. minut - Velika šansa za Partizan, probao je Ćirković, ali Nišlije izbacuju loptu sa gol linije.

24. minut - Preti Radnički iz prekida, ali nema velike opasnosti za Partizan. Sada napad sa druge strane, ali dobra reakcija Nišlija, korner za Partizan.

21. minut - Opasan pokušaj Kange, koji snažno šutira iskosa sa desne strane, a za malo kasni Boaći, koji nije mogao da stigne prejaku loptu.

17. minut - Loše ispucavanje Stevanovića, koji je malo zakomplikovao situaciju pred Partizanovim golom, ali se vrlo brzo sve promenilo.

13. minut - Velika šansa za Eliomara u Ivanjici, ali njegov udarac prolazi tik pored leve stative Kahrimanovog gola.

11. minut - Sada je već značajno popunjen Čair, sjajna atmosfera u Nišu.

9. minut - Gužva pred golom Radničkog, Zogović je loše procenio, ali ispravlja tu grešku Bulatović.

7. minut - Tenzije na Čairu, domaći igrači su napali Đurđevića koji je glavom udario u stomak Bulatovića. Ipak, smirio je situaciju Zoran Široki.

6. minut - Oprobao se Gelor Kanga u Ivanjici nakon kornera za Zvezdu, ali udarac daleko od gola domaćina.

5. minut - Mladost je povela protiv Napretka u Lučanima!

POČELE SU UTAKMICE!

18.50 - Poseta u Nišu ipak nije onakva kakva se očekivala, dosta je praznih stolica. U Ivanjici naravno najpunija tribina gde su vatrene presitalice crveno-belih.

18.25 - Čair se polako, ali sigurno puni. Velike ovacije za igrače Partizana kada su istrčali na zagrevanje.

18.15 - Zvižduci sudiji Zoranu Širokom kada je izašao na zagrevanje od strane navijača Partizana.

18.05 - Tu su i postave na stadionu Kraj moravice:

JAVOR: Đogatović - Terzić, Karišik, Kolaković, Amanović - Eliomar, Austin, Mitošević, Sević, Tripković - Milanović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić, Kanga, Milić - Boaći.

17.55 - Poznate su startne postave:

PARTIZAN: Stevanović – Vulićević, Ćirković, Milenković, Miletić – Jevtović, Kosović – Janković, Leonardo, Mihajlović – Đurđević.

RADNIČKI:  Zogović - Petrović, Bulatović, Živković, Stanković - Arsić, Tomić - Jovanović, Stojanović, Mrkić - Kojić

17.45 - Niški Čair bi mogao da bude tesan, jer je veliki broj onih koji žele na licu mesta da vide derbi 6. kola plej-ofa, što znači da bi na tribinama stadiona moglo da se nađe oko 15.000 gledalaca.

17.30 -  U toku je prava invazija na Niš, s obzirom da su kolone Grobara krenule ka jugu Srbije kako bi bodrile tim Marka Nikolića na poslednjem gostovanju u ovoj sezoni. Dosta najvatrenijih pristalica crno-belih je već stiglo u ovaj grad, a veći broj tek stiže. Partizan će imati veliku podršku na Čairu.

Ovako je izgledalo oko 13 časova ispred stadiona u Humskoj.

-------------------------------------------

Saopštenja, prepucavanja, osude sa dve strane Topčiderskog brda, svega je bilo u prethodnih nekoliko dana, a najmanje se pričalo o fudbalu. Ipak, od 19 časova, kada se zakotrlja lopta na četiri terena u Superligi, sve će zavisiti od fudbala i konačnih ishoda mečeva koji odlučuju o borbi za šampionsku titulu, ali i o plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope.

SPECIJAL (Radnički Niš - Partizan): Đurđević daje gol i pobeda Parnog valjka - 1,95! Gol sa penala - 4,30

Najveću pažnju privući će mečevi večitih rivala. Veliki derbi 6. kola plej-ofa igra se na niškom Čairu, gde domaći Radnički dočekuje lidera Partizan. Nišlije jure poslednje mesto koje vodi u evrokupove, a crno-beli ostanak na mestu koje pored šampionskog trofeja na kraju sezone garantuje i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Unapred osuđeni

Veliku polemiku izazvalo je delegiranje sudija, a pravdu na Čairu deliće Zoran Široki. Beogradski crveno i crno-beli su se u poslednja tri dana nadmetali u prepucavanjima, više se pričalo o potencijalnim sudijskim odlukama i nepravilnostima nego o tome kojim će se snagama suprotstaviti dva tima, ša će arbitri biti pod ogromnim pritiskom.

Crno-bele u ovom meču neće predvoditi kažnjeni Marko Nikolić, mada se i tim povodom danas oglasio klub iz Humske, pa će mesto glavnog šefa struke preuzeti njegov pomoćnik Radoje Smiljanić.

Ko je čovek na klupi Partizana?

U Crvenoj zvezdi su takođe dosta vremena posvetili utakmici u Nišu, pa je njihov meč u Ivanjici praktično pao u drugi plan. Ipak, ukoliko želi da se nada kiksu večitog rivala, sastav Boška Đurovskog mora da osvoji tri boda protiv Javora, pa tek onda da osluškuje dešavanja na Čairu. Zvezdu samo poraz Partizana vraća na prvo mesto, pošto crno-bele i remi ostavlja za korak ispred najvećeg rivala.

Radnički juri pobedu i nada se kiksu Mladosti proti Napretka. Lučanci su četvrti sa bodom više od Radničkog, odnosno četiri više od Napretka. Kruševljani dakle takođe nemaju zbog čega da kalkulišu, pojuriće tri boda i ako ih osvoje u poslednjem kolu će juriti Evropu.

Zvezda u Ivanjici: Slušaćemo šta se dešava u Nišu! Javor bez četvorice

Rezultatski će najrasterećeniji biti meč između Voždovca i Vojvodine, s obzirom da domaćin više nema šansi za izlazak na evroscenu, dok su Lale spokojne na trećem mestu i praktično samo čudo može da ih skrene sa kursa. Ipak, tim Radoslava Bataka će već večeras pokušati da razreši svaku dilemu.