""

Surova Benfika ne da rivalima da se odlepe

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.12.17. | 23:20

Pici i Žonas dali po dva gola protiv Tondele

Benfika je nastavila poteru za Sportingom i Portom. Lisabonski Orlovi su kao gosti razmontirali Tondelu sa 5:1 u utakmici 15. kola portugalske Primeire i sada su ponovo na samo tri boda zaostatka u odnosu na lidera.

Dvostruki strelci za slavni klub bili su Pici i Žonas. Ovaj prvi je protivničku mrežu tresao u 16. i 45. minutu, a Žonas je bio precizan u 59. i 75. minutu. Drugi pogodak za Benfiku bio je delo Eduarda Salvija u 25. minutu.

Ljubomir Fejsa odigrao je celu utakmicu za Benfiku i zaradio je žuti  karton, dok je Andrija Živković bio na klupi za rezervne igrače i nije dobio priliku da uđe na teren.

Utešni pogodak za goste dao je Tajler Bojd u 75. minutu. Inače, ovo je ekipi Benfike bila peta uzastopna prvenstvena pobeda u okršajima sa Tondelom.