""

Taj nesalomivi Olimpijakos: Makabi pred put u Beograd promašio šut za pobedu

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.10.17. | 21:56

Pirejci trijumovali u Tel Avivu - 69:68

Godine prolaze jedna stvar ostaje konstanta kada je reč o Evroligi - da biste slavili protiv Olimpijakosa posle 40 minuta morate da ih pobedite nekoliko minuta. Tu prepoznatljivu, nesalomivu crtu Pirejci su pokazali večeras u Tel Avivu.

Pred dolazak u Beograd Makabi je pao posle antičke drame , bolji je bio grčki velikan - 69:68 . Nije to bila predstava za košarkaške sladokusce, ali Olimpijakos je na prepoznatljiv način stigao do trijumfa i ostao na 100 posto. Sekund pre kraja Kol je imao šansu da domaćinu donese veliki trijumf, ali je taj pokušaj završio na obruču.

Ponovo je odbrana Olimpijakosa predstavljala mlin koji mleo svaku nadu Ponosa Izraeala da može po kratkom postupku da razoruža rivala. Uspeo je Oli da u svoj ritam uvede Makabi u čiju je igri bilo mnogo nervoze.

Olimpijakos je vodio gotovo čitav meč. Centralna uloga bila je rezervisana za Jorgosa Printezisa. Sjajni krilni centar ubacio je 21 poena i bio odličan izvan linije 6,75. On je bio jedini dvocifren kod gostiju, mada je Papanikolao imao više nego solidan učinak - sedam poena i devet skokova.

Posle tri četvrtine gosti su imali šest poena i prednosti i uspeli je da je odbrane.

Blizu dabl-dabl učinka bio je reprezentativac Srbije Nikola Milutinov - 8 poena i isto toliko skokova.

Makabi je postigao samo tri trojke iz 15 pokušaja. Možda nagoveštaj da skupocena četa iz Izraela nije u šuterskoj formi pred dolazak u Beograd. Sjajan je bio Kol sa 22 poena, dok se Pjer Džekson uprkos 14 poena propisno ispromašivao. Bivši član FMP-a Džona Bolden ubacio je sedam poena.