""
""

Tkačov ostavio Kubanj u borbi za Evropu, Terek se praznih ruku vraća u Grozni

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.03.15. | 18:26

Ove sezone fudbaleri Kubanja kod kuće igraju prilično dobro, a to su potvrdili i u 20. kolu ruske Premijer lige, u kojem su savladali Terek iz Groznog sa 1:0.

Kubanj se i dalje nekako drži u borbi za plasman u Evropu sledeće sezone, dok je Tereku ipak glavna briga kako sačuvati premijerligaški status.

Upravo je ovaj trijumf razdvojio dve ekipe na tabeli i napravio razliku od pet bodova. Ključni trenutak desio se već u 62. minutu kada je Aleksandar Tkačov, posle asistencije Kabore, zatresao mrežu gostiju iz Čečenije.

Bivši napadač Partizana Marko Šćepović ponovo se našao na klupi Tereka, ali nije dobio priliku da debituje za klub u koji je došao na pozajmicu iz Majorke.

Domaća ekipa je tokom većeg dela utakmice bila bolji rival i pre i posle pogotka Tkačova, s tim što je nakon vođstva taktički stala na loptu kako bi sačuvala prednost i osvojila tri boda.

Najbolju priliku za izjednačenje gostujući tim je propustio u 88. minutu, kada je golman Belenov bio bolji u duelu sa Brazilcem Ailtonom.