""
""

To se ne dešava često - Juve ispustio 2:0, Dibala nije iskoristio penal, Atalanta preživela (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.17. | 22:43

Matija Kaldara i Brajan Kristante zagorčali život Staroj dami

Napoli je ostao sam na vrhu, a navijači kluba sa juga Italija na tome moraju da zahvale Atalanti. Tim iz Bergama je na svom terenu zaustavio branioca titule Juventus - 2:2 u utakmici sedmog kola Serije A.

Sve je bilo na strani Stare dame u prvom poluvremenu. Za samo tri minuta šampion Italije je došao do ubedljive prednosti.

A centralna ličnost u ovom delu utakmice bio je Federiko Bernardeski. Najpre je u 21. minutu načeo domaćina, a tri minuta kasnije asistirao je Gonzalu Iguainu za 2:0.

Činilo se da Atalanti nema spasa, a onda je Boginja provincije uzvratila. Igrao se 31. minut kada je fudbaler Juventusa koji je ostao na pozajmici u Atalanti, zakucao loptu u mrežu.

Dao je Juventus i treći gol u 58. minutu, ali ga je sudija Damato, nakon gledanja usporenog snimka, poništio pola minuta kasnije jer je pogotku Mandžukića prethodio prekršaj Stefana Lihtštajnera.

Ovaj trenutak kao da je dao dodatnu snagu Atalanti koji je u 67. minutu bacila u delirijum navijače na stadionu Atleti Azuri d’Italija. Brajan Kristante je iskoristio nepažnju odbrane Juventusa i postigao izjednačujući gol.

A šest minuta pre kraja utakmice opet velika polemika na terenu, pogađate - ponovo je bila uzrok sporna situacija i upotreba video tehnologije.

Posle slobodnog udarca Dibale, loptu je zakačio Petanja u živom zidu, čini se više ramenom nego rukom, koja, doduše nije bila baš u prirodnom položaju. Posle gledanja snimka, Damato je ostao pri odluci da je to penal.

Ipak, Dibala je slabija šutirao, golman Beriša odlično reagovao i sačuvao bod Atalanti.

ITALIJA 1 - 7. KOLO

Udineze - Sampdorija 4:0 (1:0)