""
""

Tragičar Kadu, Steaua i Astra nastavljaju da gaze (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.13. | 22:07

Vatreni derbi Vasluja i Kluža prošao bez golova, Steaua hita ka titulu, a senzacionalna Astra ka Ligi šampiona

Sve što je bilo vredno u ovom kolu rumunske Lige 1, zbilo se u današnja tri meča.

Derbi meč između Vasluja i aktuelnog šampiona Kluža je prošao bez golova, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Tačnije, prštalo je od borbe, a centralna figura meča je bio Klužov kapiten i štoper Kadu. Brazilac u 28. minutu nije ikoristio poklon od strane sudije Hacegana koji je praktično izmislio penal za Kluž. Kadu je šutirao sa bele tačke, ali je to uradio veoma slabo i golman Černiauskas je sa lakoćom ukrotio njegov udarac.

Već u 42. minutu Kadu je opet bio u centru pažnje. Ovoga puta zbog divljačkog starta na sredini terena kada je bugarskog vezistu Milanova pogodio nogom u glavu i izbio mu pet zuba zbog čega je nesrećni Bugarin morao automatski sa terena da bude prebačen u bolnicu. Stvari su se zakuvale, pa je Kluž u 46. minutu ostao i bez Valentea koji je zaradio crveni karton, pa su gosti do kraja uspeli da igrajući 4-4-0 taktiku sačuvaju bod.

Vodeći tandem Steaua – Astra Đurđu nastavlja da melje rivale. Steaua hita ka prvoj tituli posle pet godina dok senzacionalna Astra Đurđu ide ka osvajnju drugog mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Iako umorni od 120 minuta igre i herojske eliminacije Ajaksa, fudbaleri Steaue nisu posrnuli u Klužu protiv Univerzitatee i tako su upropastili Joanu Ganei debi na klupi kluba iz Transilvanije. Pobednika je rešio najbolji napadač gostiju Rusesku golom u prvom poluvremenu.

Steaua je održala prednost od deset bodova prednosti u odnosu na najprijatnije iznenađenje šampionata Astru Đurđu koja je sa 2:0 bila bolja od Vitorula.

LIGA 1 – 20. KOLO:

Ocelul Galaci – Petrolul 1:0 (0:0)