""
""

Tvente u četvrtoj brzini prošao kroz Dordreht, „krompir“ u Arnemu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 16:21

Tvente "spakovao" četiri gola u prvom poluvremenu protiv Dordrehta, Fejenor sve dalje od vodećih ekipa

Tvente ne zna za milost, danas je rutinski u Dordrehtu slavio sa 4:0 u 12. kolu holandskog šamipionata i došao do trećeg mesta na tabeli. Gosti su ceo posao završili već u prvom poluvremenu i u drugom su mogli da povuku ručnu.

Tvente je poveo u devetom minutu golom Hakima Zijeha, a prednost gostiju duplirao je Andreas Bjeland u 20. minutu.

Kada je Funso Ođo u 25. minutu postigao autogol, bilo je jasno da Dordrehtu predstoji katastrofa. Da nesreća nikada ne dolazi sama potvrdilo je i isključenje Ilijasa Hadada samo minut kasnije.

Junes Moktar je u samoj završnici prvog poluvremena četvrti put naterao golmana domaćih da vadi loptu iz mreže. Srećom po fudbalere Dordrehta, Tvente je u nastavku odlučio da stane, pa se rezultat više nije menjao.

Mnogo više se očekivalo od duela Vitesea i Fejnorda u Arnemu, ali je ova utakmica završena bez golova.

Remijem će, naravno, manje biti zadovoljni fudbaleri slavnog gosta iz Roterdama koji je nastavio da gubi korak sa vodećim PSV Ajndhovenom i Ajaksom.

Marko Vejinović i Abiola Dauda odigrali su svih 90 minuta za ekipu iz Arnema.