""

U Kataloniji kao na Banjici - Alaves prepustio fenjer (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.12.17. | 23:08

Junak je Ibai Gomez...

Danas na Banjici - večeras u Kataloniji! Đirona je imala 2:0 u 62. minutu utakmice sa fenjerašom Alavesom i nije uspela da upiše pobedu. Štaviše, izgubila je golom Ibaija Gomeza u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ibai Gomez, napadač tima sa Mendizoroze, apsolutni je junak trećeg trijumfa Alavesa ove sezone. Taj momak postigao je sva tri pogotka za goste koji su tako priredili jedan od najvećih preokreta ove sezone. Posebno je atraktivan bio treći gol, odnosno prodor Munira El Hadadija, pozajmljenog fudbalera Barselone, koji je s čuvarom na leđima prešao nekoliko metara - prethodno se lepo zagradio - došao do šesnaesterca i onda manirom velikog asa proturio loptu do Ibaija koji je matirao golmana domaćeg sastava, za erupciju oduševljenja malobrojnijih gostujućih navijača.

Đirona je prednost stekla za samo tri minuta, pogocima u 59. i 62. minutu. Lep je bio taj prvi, kada je Urugvajac Stuani "polomio" kičmu defanzivcu Alavesa Aleksisu...

Đirona je večeras doživela prvi poraz kraja decembra, dok je Alaves s ovom "trojkom" konačno prepustio fenjer. Sada je on u rukama Malage.