"Sergej Karasov - Nesigurni sudija"

U Sportingu za poraz od Šalkea krive rusku mafiju i Gasprom

Vreme čitanja: 1min | čet. 23.10.14. | 15:01

Šalke je postigao gol iz nepostojećeg penala u sudijskoj nadoknadi vremena

Sergej Karasov - Nesigurni sudijaUprava Sportinga iz Lisabona podnela je žalbu Uefi u kojoj se navodi da žele da se meč trećeg kola grupne faze Lige šampiona sa Šalkeom ponovi zbog mogućeg nameštanja utakmice.

Sporting je izgubio sa 4:3, pogotkom Čupo-Motinga u 93.minutu, posle nepostojećeg penala koji je sviran zbog igranja rukom u kaznenom. A igranja rukom nigde. Treba naglasiti da je Sporting veći deo meča igrao sa igračem manje, zbog isključenja Maurisija u 33. minutu.

Bivši direktor Sportinga Eduardo Baroso rekao je za jedan lisabonski radio da je ovakav rezultat delo ruske mafije, pošto je Šalke pod ugovorom sa Gazpromom, a ovaj naftaški gigant je sponzor i celog takmičenja. Po njegovim rečima, dodeljivanje ovog meča ruskom sudiji je u startu bilo nepravedno.

Lopta je u tom 93. minutu pogodila Džonatana Silvu u glavu, a peti sudija je signalizirao Sergeju Karasevu da je igrač portugalske ekipe igrao rukom.

Erik Maksim Šupo MotingEvropaLiga šampionaNemackaPortugalSergej KarasevSporting LisabonŽonatan Silva