"Radost fudbalera iz Berlina"

Union Berlin je skinuo mrak!

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.09.15. | 14:56

Promena trenera i dolazak Saše Levandovskog isplatila se Gvozdenima koji su savladali Karlsrue sa 3:0

Radost fudbalera iz Berlina

Šesto kolo Cvajte donelo je veliku radost za navijače Union Berlina koji je zabeležio prvi trijumf u novoj sezoni i to na gostovanju u Karlsrueu, gde je bilo 0:3 (0:1).

Tim koji je imao čak četiri remija i poraz do ovog kola promenio je trenera, pa je Gvozdene 1. septembra preuzeo Saša Levandovski, nekadašnji trener Leverkuzena, a valjda i zato je Union slavio na dannašnjem gostovanju protiv favorizovanog rivala.

Berlinci su poveli već u 12. minutu golom Hrvata Damira Krilaha. Nekadašnji fudbaler Rijeke prelepo je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara i matirao golmana domaćih Orlisahusena

U drugom poluvremenu, na 2:0 je najpre povisio Bobi Vud u 49. minutu. Amerikanac sa Havaja lepo se oslobodio čuvara Guldea, pa je iz dobre pozicije savladao čuvara mreže domaćih. Konačnih 3:0 postavio je još jedan novajlija u redovima Uniona Kolin Kvaner koji je prihvatio loptu na nekih 15 metara, raspalio po njoj i sjajno pogodio gol u 76. minutu za prvi trijumf tima Saše Levandovskog.

U drugom meču današnjeg programa Hajdenhajm je odoleo na gostovanju u Bilefeldu protiv Arminije (0:0), pa se sa osvojenim bodom zadržao na visokoj poziciji broj četiri na tabeli Cvajte.