""
""

Urugvaj već u Brazilu – Kavani bombom rasplakao Jordan! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 13.11.13. | 18:02

Selekcija Oskara Tabareza demonstrirala silu u prvom meču baraža za plasman na Mundijal – 0:5

Iako je odigran tek prvi meč Interkontinentalnog baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu, sve je rešeno – Urugvaj će put Brazila. Selekcija Oskara Tabareza ubedljivo je savladala domaći Jordan u Amanu sa 5:0 i već osigrala plasman na Mundijal ideće godine.

Domaći igrači, koji su u slučaju plasmana na Svetsko prvenstvo mogli da inkasiraju po milion evra, držali su se samo do 22. minuta, kada je Maksi Pereira načeo mrežu Mohameda Šatnavija.

Taj pogodak potpuno je izbacio iz ritma selekciju Hosama Hasana, koja je u finišu prvog poluvremena još jednom poklekla. Ovoga puta stralac je bio Stuani.

Urugvajci nisu stali u nastavku već su poljuljanog protivnika potpuno dokusurili. Seriju pogodaka u finišu meča pokrenuo je Lodeiro u 69. minutu, devet minuta kasnije u strelce se upisao i Kristijan Rodrigez, dok je tačku na blistavu izdanje gostujuće reprezentacije stavio najveći as Edison Kavani, perfektnim udarcem iz slobodnog udarca u drugom minutu nadoknade.

Revanš meč se igra za četiri dana u Montevideu, a večeras se još sastaju Meksiko i Novi Zeland.