""
""

Uspavanka, pa ludnica na Artemio Frankiju! Lacio krenuo pa stao, Viola srećnija (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.05.17. | 20:03

Kakav vatromet u drugom poluvremenu na stadionu Artemio Franki u Firenci. Nije bilo golova u prvih 45 minuta okršaja Fiorentine i Lacija, a onda je sve eksplodiralo u nastavku i Viola je posle velikog preokreta slavila sa 3:2. u 36. kolu Serija A.

Ekipa Fiorentine na ovaj način sačuvala je šanse da i sledeće godine igra u Ligi Evrope.

Kada je Lacio posle prvog poluvremena odoleo naletima domaćina, a u 55. minutu Balde Kejta doveo goste u vođstvo, delovalo je da ništa ne može da krene po zlu za Rimljanje.

Ali, kao što ume da se desi napetim triler filmovima, onda se sve okrenulo naglavačke bukvalno za devet minuta.

Prvo je Kuma Babakar izjednačio u 67. minutu, a potom je Nikola Kalinić doneo potpuni preokret. U 76. minutu Lombari je zatresao sopstvenu mrežu i pogurao Fiorentinu ka trijumfu.

Uspeli su igrači Lacija, tačnije Murđija 10-ak minuta pre kraja utakmice da vratio goste u život, ali više od toga nije moglo.

Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za Fiorentinu, dok je Filip Đorđević na terenu bio do 71. minuta, a onda ga je u timu Lacija zamenio Anderson.