"Munteanu"
"Munteanu"

Uspela šok terapija: Munteanu došao pre dva dana i za 20 minuta popravio stanje u Astri

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.03.15. | 21:51

Ekipa iz Đurđua stigla do prve prolećne pobede

MunteanuNa prolećnoj premijeri ispustila je pobedu u četvrtom minutu nadoknade vremena, ali zato u drugom pokušaju pred svojim navijačima Astra Đurđu nije napravila istu grešku. Štaviše, tim na čijoj klupi od pre dva dana sedi Dorinel Munteanu već do sredine prvog poluvremena rešio je pitanje pobednika u susretu sa Botošanijem i posle dva remija zabeležio prvu prolećnu pobedu - 2:0.

Munteanov dolazak očigledno je motivisao fudbalere Astre, koji su preko štopera Marijuša Gamana i nigerijskog napadača Keninde Abdula Fataja nastavili uspešan niz protiv gostiju iz Botošanija, pošto im je ovo bila treća vezana pobeda nad tim protivnikom pred svojim navijačima. Astra je ovom pobedom skočila na četvrto mesto tabele rumunskog prvenstva, sa dobrim izgledima da se bori za plasman u Ligu Evrope.

U drugom meču subotnjeg programa, Ocelul je bio na dobrom putu da prekine niz od četiri meča bez pobede, čak je dao gol posle 368 sušnih minuta, ali pobedu nije dočekao, jer je Brašov izvukao remi golom Konstantineskua sredinom drugog poluvremena.