Levante mož
Levante mož

Utakmica sezone za Levante! Kampanja mangupski u 92. minutu - Las Palmas i Deportivo su drugoligaši (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.04.18. | 14:01

Sad je već gotovo

Da je izdržao, barem bi moga da se uzda u lakši raspored u finišu sezone. Ovako, čini se da je sve jasno. Levante je u borbi za goli prvoligaški život prefinjenim pogotkom Hozea Kampanje u drugom minutu sudijske nadoknade stigao do pobede od 2:1, sebi kupio još jednu sezonu u eliti, a Las Palmas i Deportivo poslao u Segundu.

Levante je, naime, sada osam bodova iznad Deportiva i devet ispred Las Palmasa, a imajući u vidu da je tim sa Kanarskih ostrva u poslednjih 10 kola osvojio samo šest bodova jasno je da se šanse da ćemo u finišu sezone videti nekakav čudesan preokret mere promilima. Pa nek Las Palmas ima i najlaški raspored, dok će Levante na Atletiko, Sevilju, pa i Barselonu. Deportivo nema Jorgandžije, ali tu su Viljareal i Valensija. Las Palmas iz prvih sedam na tabeli ima samo Betis, ali šta vredi.

Svoju šansu su prokockali danas.

Bivši bek Sevilje Koke je na pas odličnog Hozea Luisa Moralesa, bez sumnje najboljeg igrača utakmice, doveo Levante u vođstvo iz jedine šanse domaćeg tima u prvom poluvremenu. Izjednačio je David Garsija početkom drugog poluvremena, Morales na jednoj, Džonatan Kaljeri na drugoj strani imali su svoje prilike... Ništa. Sve do sudijske nadoknade. I onda brza kontra, Morales do Kampanje - tek su mu 24 godine, a već je igrao za Sevilju, Nirnberg, Kristal Palas, Sampdoriju - i mangupski plasirana lopta u malu mrežu. Gotovo je.

Kad je Pako Lopez iz B tima prešao na mesto šefa stručnog štaba Levantea ekipa je bila bez pobede u 15 mečeva. U prva četiri meča u Primeri tri pobede i remi na gostovanju kod Đirone. Ulaznica za visoko društvo trenera.