""
""

Vatromet u Firenci: Viola promašila penal, Salah ušao i pogodio, ali se Torino izvukao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 22:52

Montela na klupi ostavio Gomeza i Đilardina u korist mladog Senegalca koji je postao tragičar utakmice

Posle serije sjajnih rezultata u prethodnih mesec i po dana, Fiorentina je razočarala svoje navijače i zabeležila veliki kiks u borbi za plasman u Ligu šampiona. Viola je na svom terenu odigrala samo 1:1 protiv Torina koji je po ko zna koji put dokazao da ume da bude jako nezgodan rival.

Obe ekipe su meč dočekale poprilično umorne posle okršaja u mečevima 1/16 finala Lige Evrope. Pogotovo Fiorentina koja je gostovala Totenhemu. Ali, to ne može da bude opravdanje za Montelinu četu koja je praktično imala pobedu na tanjiru. Prava drama je viđena u poslednjih desetak minuta kada su pala oba gola.

A, možda bi sve bilo drugačije da je Fiorentinin napadač Kuma Bubakar u 11. minutu iskoristio penal. Badelj je pao posle duela sa Benasijem, a sudija je pokazao na belu tačku. Mladi napadač je preuzeo odgovornost, ali mu je Padeli fenomenalnom intervencijom odbranio penal.

Možda čudi odluka Montele da poverenje ukaže Babakaru i na klupi ostavi iskusne strelce poput Đilardina i Gomeza. Bez obzira što je mladi Senegalac prvi strelac ekipe u sezoni. Čudi i odluka da Babakar šutira penal pored Alesandra Dijamantija, momka gromovite levice.

Torino je znalački zatvorio sve prilaze golu i čak u prvom poluvremenu imao konkretnije šanse. U drugom delu ihgre, Viola je stegla obruč oko gola Bikova, ali su prave šanse izostale. Montela je u vatru gurnuo praktično sav ofanzivni arsenal koji je imao na raspolaganju osim Marija Gomeza. Ušli su Hoakin, Đilardino i Salah i malo razmrdali ekipu. Upravo je Egipćanin koji je došao kao zamena za Kvadrada nastavio sa serijom odličnih igara u pogodio gol Torina u 85. minutu što mu je bio drugi pogodak u tri meča u Seriji A. Salah je odigrao dupli pas sa Đilardinom i nije pogrešio u stopostotnoj prilici. Izgledalo je da je doneo pobbedu Violi…

Ali, samo dva minuta kasnije, Torino je utišao Artemio Franki. Tatarušanu je fenomenalnom intervencijom odbranio udarac Maksi Lopeza, ali lopta se odbila na nogu iskusnom Vivesu i Fiorentini nije bilo spasa.