"Sasuolo ispustio bodove u sudijskoj nadoknadi"

Vođstvo iz spornog penala? Pravda je stigla u 94. minutu, Ćezena odolela u Sasuolu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 20:03

Mali derbi Ređo Emilije završen rezultatom 1:1 pošto je Ze Eduardo duboko u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat

Sasuolo ispustio bodove u sudijskoj nadoknadiMesto u gornjem domu Serije A bilo je na dohvat ruke. A onda je sve otišlo dođavola. Potpuna dominacija po gustoj magli na stadionu Mapei nije se isplatilo Sasuolu. Ćezena je u 94. minutu utakmice izborila velikih 1:1 u 16. kolu Serije A.

Nezasluženo s obzirom na to da je Sasuolo 80 minuta utakmice diktirao ritam igre, pa gosti mogu da zahvale 21-godišnjem golmanu Nikoli Lealiju što pitanje pobednika nije rešeno ranije. Ali i zasluženo s obzirom na to da je Sasuolo do vođstva stigao uz sudijski vetar u leđa.

Igrao se 76. minutu kada je Anđelo Červelera prekršaj nad Šimeom Vrsaljkom verovatno prestroko okarakterisao kao start za najstrožu kaznu. Simone Zaza se nije bunio. Poslao je Nikolu Lealija na jednu, a loptu na drugu stranu.

A onda je Sasuolo napravio kobnu grešku i povukao se. Domeniko Di Karlo je to odmah primetio. U igru je poslao dvojicu napadača, pa se Ćezena najednom našla u ulozi tima koji napada. Uspeo je golman Alberto Pomini jednom da interveniše, ali se pritisak brzo isplatio.

Korner u 94. minutu, Ze Roberto se najbolje snašao i glavom gađao u nebranjeni deo mreže.

Da sve bude još gore po Sasuolo Domeniko Berardi, koji se na teren vratio posle odslužene suspenzije, opet je van stroja. Ovaj put je u pitanju povreda zbog koje je sa terena iznet na nosilima. Detaljniji pregledi pokazaće koliko je situacija ozbiljna.