""

Vud posekao Sove! Lidsu derbi Jorkšira i četvrto mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.02.17. | 15:22

Šefild Venzdej pao na prepunom Eland Roudu - 1:0

Džinovski korak Lidsa ka Premijer ligi! Barem prema plej-ofu koji su fudbaleri Gerija Monka ovog popodneva verovatno overili trijumfom nad mrskim jorkširskim rivalom Šefild Venzdejom - 1:0 (1:0).

Kris Vud je postigao pobedonosni pogodak u 24. minutu, posle sjajne asitencije levog beka Gaetana Berardija, a osim što je doneo Junajtedu tri nova boda i prodor na četvrto mesto na tabeli Čempionšipa, napadač sa Novog Zelanda se izjednačio i na čelu liste strelaca sa Dvajtom Gejlom iz Njukasla (20 golova).

Bio je ovo pravi lokalni derbi na prepunom Eland Roudu koji je ove sezone drugi put bio rasprodat do poslednjeg mesta (37.000 gledalca). Nošeni podrškom svojih navijača domaćini su bili bolji u većem delu meča, mada su imali i malo sreće jer je Šefild propustio da dođe do boda sa bele tačke. Džordan Rouds je u 54. minutu izveo najstrožu kaznu, ali je iskusni golman Robert Grin uz pomoć stative zuaustavio taj šut i doneo Lidsu značajna tri boda.

Ovom pobedom Lids se probio do četvrtog mesta, sa bodom više od Redinga, dok je drugim vezanim porazom Šefild Venzdej pružio šansu Fulamu da danas prepolovi zaostatak od šest bodova na poziciji broj šest, poslednjoj koja vodi u plej-of.