"Kristijan Stuani"

Zamirisala Karankina tiki-taka u Premijer ligi! Stuani išamarao Borove komšije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.16. | 16:24

Sanderlend na Stadionu svetlosti pretrpeo bolan poraz

Kristijan StuaniMesto im je u Premijer ligi. Teza koju će igrači Midlzbroa pokušati da odbrane u ovoj sezoni. Motiv. Doduše, protiv Sanderlenda im nije bio potreban. Veliki lokalni derbi, drugi najznačajniji na severu Engleske. Samo 42 kilometra između dva grada, ali raspoloženje različito kao da su na dva kraja sveta. Ništa ne boli kao poraz od komšije, a Urugvajac Kristijan Stuani, verovatno i nesvestan prave težine ovog derbija, pošteno je išamarao stanovnike Sanderlend i poveo Boro do pobede od 2:1 na Stadionu svetlosti.

Alvaro Negredo, koji je prvenac u dresu Midlzbroa postigao na prošlonedeljnom debiju protiv Stoka, ovaj put je upisao dve asistencije, obe su išle ka apsolutnom junaku utakmice Stuaniju. Prvo odložena lopta i projektil sa 20 metara, a onda malo španskog duha na hladnom Ostrvu.

Dupli pas Adama Foršoa i Gastona Ramireza, lopta na bok do Negreda, finta koja je Džeka Rodvela izbacila iz igre i nesebična povratna ka Stuaniju. Majstorska akcija. Kao naznaka onoga što Aitor Karanka pokušava da kreira na Riversajdu.

Dobro mu ide za sada.

Što se tiče Sanderlenda u prvom poluvremenu dovoljno govori da u prvom poluvremenu nisu šutnuli u okvir protivničkog gola. U nastavku nešto agresivnije, Patrik Van Anholt je u 71. minutu uspeo da prvi stigne do odbijene lopte i matira Breda Guzana za rezultatski povratak domaćina u meč.

Međutim, ništa od drame. Boro je rutinski odbranio prednost. Ove sezone bolji je tim od Sanderlenda. Više nego očigledno.