"Kevin Kuranji"

Zenit i četiri tima iz Moskve na vrhu - Kuranji i Kokorin za Dinamove bolje dane!

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.11.13. | 14:00

Čeka nas vrlo zanimljiva šampionska trka u Rusiji

Kevin KuranjiInteresantna situacija na tabeli ruske Premijer lige. Posle prve utakmice 18. kola stanje izgleda ovako – prvo mesto zauzima Zenit sa 36 bodova, a onda slede četiri kluba iz Moskve, a među njima i Dinamo, koji je na svom terenu rutinski savladao Ural sa 3:0 i popeo se na poziciju broj pet.

Već od samog starta utakmice domaćin je krenuo ofanzivno, ali je prošlo gotovo pola sata od početka utakmice kada je Ural prvi put poklekao.

Solidan korner Balaža Džudžaka iskoristio je Granat i sa pet metara matirao golmana gostiju za 1:0, rezultat kojim je završeno prvo poluvreme.

U drugom delu igre bilo je vrlo interesantno. Svega 13 minuta od početka Kevin Kuranji vrlo lukavo koristi asistenciju Noboe i glavom matirao nemoćnog Solosina, koji je u međuvremenu zamenio povređenog Kota.

Već u 67. minutu Dinamo je imao priliku da prednost uveća, ali je Kokorin bio neprecizan sa kreča. Ipak, samo nekoliko momenata kasnije isti igrač se ispravio za promašen penal i postavio konačni rezultat utakmice – 3:0.