"Zenitovo slavlje"

Zenit zreo da se pobije za trofej, Zorja šokirala San Mames, Estersunds naprijatnije iznenađenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 28.09.17. | 20:50

Nica ubedljiva, Vardar ipak zagrizao prevelik zalogaj

Zenitovo slavljeDobiješ Španca u Ligi Evrope i automatski postaješ kandidat za podizanje pehara! Jer svi znamo da je ovo takmičenje u kome španski klubovi vole da se prave važni. Ali Real Sosijedad nije imao šta da traži u Sankt Peterburgu. Zenit je potvrdio klasu i potvrdio da je, barem u konkurenciji klubova koji su u ovo takmičenje ušli od prvog kola grupne faze, ne računamo tu one koji će na proleće stići iz Lige šampiona, uz Arsenal možda i najvećiu favorit za konačni trijumf. Na stadionu Krestovski uverljivih 3:1 uz dva gola Aleksandra Kokorina i - valja to istaći - asistenciju kapitena srpske reprezentacije Branislava Ivanovića.

Sve je večeras išlo po volji ruskog tima. Emilijano Riđoni je rezantnim prizemnim udarcem već u petom minutu najavio konačan ishod, da bi u 24. retka greška golmana gostujućeg tima Heronima Rulija dozvolila Kokorinu da duplira prednost domaćih.

Naravno, neće Španci, posebno ne u Ligi Evrope, odustati tako lako, pa je do kraja prvog poluvremena Dijego Ljorente uspeo da smanji zaostatak, ali objektivno - Zenitova pobeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Drugi pogodak Kokorina, na savršen centaršut Branislava Ivanovića, odagnao je i svaku sumnju, pa Zenit sada stoji usamljen na čelu Grupe L.

Maksimalnih šest bodova kraj Zenitovog imena, Real Sosijedad je na tri, koliko ima i Rozenborg, koji je rutinski savladao Vardar sa 3:1 i makedonskom šampionu poručio da je grupna faza Lige Evrope, uprkos sjajnim igrama tokom letnjih kvalifikacija, ipak previše za skopski tim. Posebno zbog toga što Vardar uopšte nije bio toliko loš, koliko je Rozenborg bio dobar i nepogrešiv u završnici.

Onu konstataciju sa početka teksta, o Špancima i šansama za istorijski uspeh, malo nam je pokvario rezultat sa San Mamesa, pošto je ukrajinska Zorja, pogotkom 22-godišnjeg Igora Haratina šokirala Atletik sa minimalnih 1:0.

Naravno, osim tog gola gosti nisu mnogo prikazali, osim discipline u odbrani, pošto se posle tog Haratinovog pogotka uglavnom igrala viktorije pred kaznenim prostorom Zorje. Međutim, Baskima večeras ništa nije polazilo za nogom, pa posle dva kola imaju samo jedan bod na tabeli Grupe J.

Na opšte iznenađenje, prvo mesto sa makismalnih šest bodova u vlasništvu je švedskog Estersundsa, koji je iskoristio penal iz 22. minuta i preko Brvaa Nurija slomio Hertu sa minimalnih 1:0.

i u Nici ima restrikcija

Lacio je u Grupi K otpisao Zulte Varegem pogocima Felipea Kaiseda u 19. i Čira Imobila u 90. minutu, pa će u sledeća dva kola Rimljani protiv Nice verovatno odlučivati o tome ko će sa prvog mesta u nokaut fazu.  I jedni i drugi imaju po šest bodova, pošto su dvostruki strelac Alasan Plea i supersonični Alen Sen Maksimin Francuzima doneli rutinskih 3:0 protiv Vitesea u meču koji je na kratko prekinut jer je na stadionu Alijanc Rivijera - nestalo struje.