""
""

Žonas je majstor za penale, Orlovi poleteli na vreme (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.12.15. | 23:35

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu Akademiku sa 3:0 u prvoj utakmici 12. kola Primeire i koliko-toliko se vratili u trku za šampionsku titulu sa dva najveća rivala, Sportingom i Portom.

Lisabonskim Orlovima to je bila druga uzastopna pobeda u šampionatu, a na ovim mečevima nisu primili ni gol, što je svakako ohrabrujuće za navijače.

Junak večerašnje pobede Benfike bio je dvostruki strela Žonas, doduše protivničku mrežu oba puta pogodio je iz penala, pa bi navijači Akademike epitet sa početka ove rečenice verovatno pripisali glavnom arbitru.

Trijumf domaće ekipe zaokružio je Renato Sančes pogotkom pet minuta pre kraja utakmice na stadionu Luž.

Srpski internacionalac Ljubomir Fejsa igrao je za Benfiku do 67. minuta, kada ga je zamenio Andreas Samaris.

Nesrećnoj Akademiki ovo je bio sedmi poraz u nacionalnom šampionatu, a mogla bi da preuzme i Fenjer ako Tondela u nedelju iznenadi Unioa Madeiru.