Ajaks Ligu šampiona drži čvrsto u svojim rukama

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.04.18. | 22:46

Kopljanici sigurni protiv Venla i spokojni pred okršaj koji će prelomiti borbu za Ligu šampiona

AZ Alkmar je ozbiljno pripretio, a to će učiniti i sledeće nedelje u međusobnom okršaju, ali je Ajaks obezbedio prilično sigurnu prednost pred dolazak trećeplasirane ekipe Eredivizije. Kopljanici su večeras na svom terenu posle preokreta srušili otpor Venla, pa dva kola pre kraja imaju velikih pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca - 4:1 (2:1).

Uprkos ubedljivom slavlju, domaćin je dobrih 45 minuta nervirao publiku na Amsterdam Areni. Lase Šene u osmom minutu utakmice nije uspeo da iskoristi najstrožu kaznu, a kada je Seuntjens dva minuta pre kraja prvog poluvemena snažno zatresao mrežu domaćina delovalo je da bi čitava sezona mogla da bude upropašćena.

Ipak, to nije dozvolio David Neres koji je u samo dva minuta, sa dva postignuta gola, u potpunosti preokrenuo meč. Goste su u drugom poluvremenu dokusurili Klas Jan Huntelar i Hakim Zijeh.

Utakmica između Ajaksa i AZ Alkmara igra se 29. aprila na Amsterdam Areni od 14.30.