Ajaks se razbesneo, Tadićeva čarolija, stradao je Standard (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 14.08.18. | 22:46

Holandski velikan lako izašao na kraj sa rivalom iz Liježa

Ajaks je pregazio Standard iz Liježa sa 3:0 u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirao se u plej-of za elitno kontinentalno takmičenje. U prvoj utakmici odigranoj prošle nedelje u Liježu bilo je 2:2.

Večeras je Ajaks ceo posao završio praktično za četiri minuta u prvom poluvremenu. Iskusni Klas Jan Huntelar je u 30. minutu načeo belgijsku ekipu, a već u 34. Matijs de Liht je duplirao prednost.

Bilo je nakon toga jasno da Standard nema šta da traži u ovoj utakmici i da je samo pitanje koliko će biti golova razlike.

Konačan rezultat postavio je, već u 46. minutu, David Neres i to posle dodavanja srpskog reprezentativca Dušana Tadića, koji je prethodno, košarkaškim rečnikom govoreći, roling u protivničkom kaznenom prostoru.

Svakako je to bio jedan od najlepših poteza večera na stadionu Amsterdamu, a Tadić je još jednom potvrdio da će predstavljati veliko pojačanje za najtrofejnijih holandski klub.

KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA - 3. KOLO (REVANŠ MEČEVI)